English Deutsch

       Projekt internetowej sieci telemedycznej MONTE został opracowany przez prof.dr hab. Ryszarda Krzyminiewskiego - kierownika Zakładu Fizyki Medycznej
       Głównym zadaniem telemedycznej sieci MONTE jest przesyłanie danych telemetrycznych z aparatury diagnostycznej dla uzyskania pogłębionej analizy przy pomocy specjalistycznych i unikalnych technik oraz połączenie przez internet indywidualnych pacjentów z prowadzącym lub dyżurnym lekarzem, szpitalem lub ośrodkiem analityczno-eksperckim w celu monitorowania aktualnego stanu zdrowia .
Poprzez telemedyczną sieć MONTE oferujemy Państwu mozliwość:

 • uzyskania zaawansowanej analizy fali pulsu,
 • zbadania serca metodą NURSE-ECG czyli elektrokardiografii wysokiej rozdzielczości sygnałowej oraz
 • konsultacji on-line z lekarzami
 • PULSOKSYMETRIA HSR

  Pulsoksymetr to niewielkie urządzenie elektroniczne służące do nieinwazyjnego pomiaru tętna (pulsu) i wysycenia krwi tlenem.
  Dzięki specjalnemu programowi komputerowemu PULSOKSYMETR HSR, który powstał w Zakładzie Fizyki Medycznej Wydziału Fizyki UAM możliwa jest zaawansowana analiza fali tętna. Program ten dostarcza informacji nie tylko o pulsie, wysyceniu tlenem krwi ale także o stanie układu tętnic i serca monitorowanego pacjenta i staje się bardzo pomocny w diagnostyce chorób układu krążenia.

  Wiecej informacji...

  JAK SKORZYSTAĆ Z ZAAWANSOWANEJ ANALIZY PULSU PRZEZ INTERNET?

  Aby wykonać analizę fali pulsu należy:

 • posiadać cyfrowy pulsoksymetr taki, jak na zdjęciu obok
 • mieć dostęp do internetu
 • zakupić oprogramowanie PULSOKSYMETR HSR
 • uruchomić program PULSOKSYMETR HSR, zarejestrować falę pulsu i wysłać do analizy
 • Program PULSOKSYMETR HSR można nabyć w firmie CARDIO MONTE w Poznaniu, Os. Kosmonautów 104A (pawilon)
  KONTAKT :
  Telefon: 791 114 440, 694 517 693
  E-mail: kontakt@cardiomonte.pl

  Konsultacje kardiologiczne - prof. dr hab. Marek Jemielity i dr Piotr Buczkowski z Kliniki Kardiochirurgii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu

  METODA NURSE-ECG
  KONSULTACJE ON-LINE

  NURSE-ECG czyli elektrokardiografia wysokiej rozdzielczości sygnałowej jest nową metodą badań w diagnostyce kardiologicznej opracowaną w Zakładzie Fizyki Medycznej Wydziału Fizyki UAM w Poznaniu przez prof.dr hab. Ryszarda Krzyminiewskiego. Metoda ta powstała na bazie cyfrowej elektrokardiografii. Dzięki tej metodzie możliwe stało się wykrywanie niewidocznych w standardowym elektrokardiogramie stosunkowo niewielkich zmian w aktywności elektrycznej poszczególnych fragmentów mięśnia sercowego spowodowanych np. niedokrwieniem, wpływem leku, rehabilitacją czy przebytym zawałem.
  W sieci telemedycznej MONTE można wykonywać automatycznie komputerową analizę zapisów EKG metodą NURSE-ECG
  Wiecej informacji...

  Pacjent posiadajacy kamerę internetową i mikrofon może w systemie MONTE połączyć się przez internet z lekarzem i zasięgnąć jego porady.

  Obecnie w godzinach dyżuru można bez rejestracji i bezpłatnie korzystać z porad lekarza kardiologa, pielęgniarki oraz dowiedzieć się czegoś więcej na temat telemonitoringu medycznego od konsultanta naukowego.
  W przypadku braku możliwości połączenia audio-wideo z lekarzem można wysłać zapytanie pocztą elektroniczną pod adresem dyżurującego lekarza

  KONSULTANT naukowy z zakresu
  telemonitoringu medycznego

  INFORMATYK

  KLINIKA KARDIOCHIRURGII Uniwersytetu Medycznego
  PIELĘGNIARKA  VIDEOKONFERENCJA


      
  Ostatnia modyfikacja:    2.02.2013
  Copyright © 2003-2013