English Deutsch

       Projekt internetowej sieci telemedycznej MONTE został opracowany na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. A.Mickiewicza przez prof.dr hab. Ryszarda Krzyminiewskiego - kierownika Zakładu Fizyki Medycznej i jest obecnie wdrożony w ramach porozumienia między Wydziałem Fizyki UAM i Centrum Diagnostyki i Analityki Medycznej Fundacji UAM w kilku ośrodkach medycznych na terenie kraju
       Głównym zadaniem telemedycznej sieci MONTE jest połączenie przez internet indywidualnych pacjentów z prowadzącym lub dyżurnym lekarzem, szpitalem lub ośrodkiem analityczno-eksperckim w celu monitorowania aktualnego stanu zdrowia oraz przesyłanie danych telemetrycznych z aparatury diagnostycznej dla uzyskania pogłębionej analizy przy pomocy specjalistycznych i unikalnych technik.
Poprzez telemedyczną sieć MONTE oferujemy Państwu mozliwość:

 • uzyskania zaawansowanej analizy fali pulsu,
 • zbadania serca metodą NURSE-ECG czyli elektrokardiografii wysokiej rozdzielczości sygnałowej oraz
 • konsultacji on-line z lekarzami
 • PULSOKSYMETRIA

  Pulsoksymetr to niewielkie urządzenie elektroniczne służące do nieinwazyjnego pomiaru tętna (pulsu) i nasycenia krwi tlenem.
  Dzięki specjalnemu programowi komputerowemu CARDIO SCAN, który powstał w Zakładzie Fizyki Medycznej Wydziału Fizyki UAM możliwa jest zaawansowana analiza fali tętna. Program ten dostarcza informacji nie tylko o pulsie, wysyceniu tlenem krwi ale także o stanie układu tętnic i serca monitorowanego pacjenta i staje się bardzo pomocny w diagnostyce chorób układu krążenia.

  Wiecej informacji...

  Jak skorzystać z zaawansowanej analizy fali pulsu przez internet?

  Aby wykonać analizę fali pulsu należy:

 • posiadać cyfrowy pulsoksymetr z mozliwością podłączenia do komputera (www.facelake.com/cms50e.html)
 • mieć dostęp do internetu
 • pobrać i zainstalować oprogramowanie CARDIO SCAN
 • uruchomić program CARDIO SCAN, zarejestrować falę pulsu i wysłać do analizy
 • Szczegółowa instrukcja do programu CARDIO SCAN

  METODA NURSE-ECG
  KONSULTACJE ON-LINE

  NURSE-ECG czyli elektrokardiografia wysokiej rozdzielczości sygnałowej jest nową metodą badań w diagnostyce kardiologicznej opracowaną w Zakładzie Fizyki Medycznej Wydziału Fizyki UAM w Poznaniu przez prof.dr hab. Ryszarda Krzyminiewskiego. Metoda ta powstała na bazie cyfrowej elektrokardiografii. Dzięki tej metodzie możliwe stało się wykrywanie niewidocznych w standardowym elektrokardiogramie stosunkowo niewielkich zmian w aktywności elektrycznej poszczególnych fragmentów mięśnia sercowego spowodowanych np. niedokrwieniem, wpływem leku, rehabilitacją czy przebytym zawałem.
  W sieci telemedycznej MONTE można wykonywać automatycznie komputerową analizę zapisów EKG metodą NURSE-ECG
  Wiecej informacji...

  Pacjent posiadajacy kamerę internetową i mikrofon może w systemie MONTE połączyć się przez internet z lekarzem i zasięgnąć jego porady.

  Obecnie w godzinach dyżuru można bez rejestracji i bezpłatnie korzystać z porad lekarza kardiologa, pielęgniarki oraz dowiedzieć się czegoś więcej na temat telemonitoringu medycznego od konsultanta naukowego.
  W przypadku braku możliwości połączenia audio-wideo z lekarzem można wysłać zapytanie pocztą elektroniczną pod adresem dyżurującego lekarza

  KONSULTANT naukowy z zakresu
  telemonitoringu medycznego

  LEKARZ KARDIOLOG

  KLINIKA KARDIOCHIRURGII Uniwersytetu Medycznego
  PIELĘGNIARKA  VIDEOKONFERENCJA

  Telemedycyna w kraju i na świecie
 • Telemedyczne systemy diagnostyczno-rehabilitacyjne
 • TELEMEDICINE.COM


 • Ostatnia modyfikacja:    11. kwietnia 2011
  Copyright © 2003-2010   U.Schmidt